Ukmergės Užupio pagrindinė mokykla 2022 metais dalyvauja tarptautiniame Erasmus + projekte KA210-SCH – Small-scale partnerships in school education. 2021-1-PL01-KA210-SCH-000031234. Tai nauja Erasmus+ programų pakraipa, kurios tikslas remti aktyvų Europos pilietiškumą ir perkelti europinę dimensiją į vietos lygmenį; kurti ir plėtoti tarptautinius tinklus, skatinti sinergiją tarp vietos, regionų, nacionalinės ir tarptautinės politikos; pagerinti organizacijų veiklos, švietimo kokybę, plėtoti ir sustiprinti partnerių tinklus, sudaryti sąlygas pertvarkai ir pokyčiams, siekiant tobulėjimo, naujų praktikų atsiradimo.
Tokio tipo projektų nėra buvę. Dalyvavimas – bus iššūkis ir dalyviams, ir koordinatoriams.
Ukmergės Užupio pagrindinės mokyklos komanda 2022-06-13–2022-06-19 išvyko į pirmąjį susitikimą Lenkijos mieste Katovicuose. Ukmergės Užupio pagrindinei mokyklai atstovavo direktoriaus pavaduotoja ugdymui Miglė Kavaliauskė ir mokytojos Dženeta Rimeisienė, Daiva Butkienė, Daiva Sabaliauskaitė, Ramunė Radzevičienė, Jūratė Dunčienė ir Inga Ilčiukienė. Susitikimą organizavo Prywatne Liceum Ogolnoksztalcace im. M.Wankowicza w Katowicach. Be lietuvių komandos veiklose dalyvavo Turkijos mokytojai iš -ARDICLI IMKB BOARDING REGIONAL SECONDARY SCHOOL. Susitikimo tema: STEM naudojimas įvairių dalykų pamokose. Projektas skirtas mokytojų veiklos tobulinimui.
Pirmą dieną projekto dalyviai buvo supažindinti su Lenkijos partnerių privačia mokykla, kuri taiko Kembridžo mokymo programą. Pamokos mokykloje vyksta tik anglų kalba. Fizikos ir informacinių technologijų mokytojas pristatė STEM koncepciją. Išklausę pristatymo, vykome į prieš savaitę naujai duris atvėrusį renovuotą planetariumą. Kitomis dienomis susipažinome su tarpdisciplininiais STEM įrankiais. Buvo įdomu sužinoti kaip STEM įrankiai yra naudojami anglų k., literatūros ir informacinių technologijų pamokose. Dalyviai stebėjo ir aptarinėjo lenkų mokytojų vedamas pamokas.
Nebuvo pamiršta ir kultūrinė veikla. Projekto dalyviai vyko į Silezijos skaitmeninį istorijos muziejų, aplankė Aušvico koncentracijos stovyklą. Gidas papasakojo apie nebeveikiantį senąjį malūną. Didelį įspūdį paliko garo mašinos šou. Turėjome galimybę išbandyti ir kulinarinius sugebėjimus. Edukacinėje erdvėje „Vaikų Virtuvė“ projekto dalyviai gamino lenkišką saldėsį ir valgė savo pačių pasigamintas picas.
Pasibaigus pirmam, bet ne paskutiniam, šio projekto susitikimui mokytojai tikslingai nusprendė siekti kurti STEM aplinką, kad technologijos būtų tinkamai naudojamos švietime.
Keletas nuotraukų iš projektinio susitikimo.